Wnioski do realizacji

Sprawozdanie z realizacji zobowiązań przyjętych na debatach społecznych w 2017 roku

Informacja na temat  realizacji wniosków zgłoszonych przez uczestników debaty  społecznej z dnia  4 kwietnia 2017 r.

 

Zobowiązania przyjęte do realizacji

Sposób realizacji

Na bieżąco w sposób długofalowy dyslokować służby ruchu drogowego oraz patrole prewencyjne na terenie powiatu tureckiego w oparciu o zgłoszone przez mieszkańców postulaty, a także w oparciu o przeprowadzoną analizę zagrożeń, szczególnie wynikającą z KMZB

W ramach realizacji powyższego zobowiązania dyslokacja pełnienia służby przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku jest układana w oparciu o analizę bezpieczeństwa na drogach powiatu tureckiego, analizę zgłoszeń napływających z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i indywidualnych rozmów
z mieszkańcami powiatu tureckiego.

Prowadzić akcje informacyjne i na bieżąco współpracować z mieszkańcami celem poprawy bezpieczeństwa, szczególnie w ruchu drogowym.

Komenda Powiatowa Policji w Turku prowadzi szereg działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informację o akcjach profilaktycznych jak i prowadzonych działaniach udostępniane są na stronie internetowej KPP Turek oraz
w lokalnych mediach. Od początku 2017 roku policjanci WRD KPP Turek przeprowadzili  działania kontrolne „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, „Prędkość”, „Truck &BUS”, „PASY”

Poprawa bezpieczeństwa poprzez wzmożone kontrole motocyklistów.

Jednym z zadań stałych policjantów WRD KPP Turek są wzmożone kontrole motocyklistów nie stosujących się do przepisów prawa.

Budowa i modernizacja monitoringu miejskiego. Ewentualne włączenie kamery mieszczącej się na budynku ZST w Turku do monitoringu już istniejącego.

W powyższej sprawie kontynuowane były rozmowy z władzami miasta mające na celu wypracowanie koncepcji budowy monitoringu. W ramach prowadzonych prac KPP w Turku zobowiązała się do wytypowania miejsc wymagających, w pierwszej kolejności, zainstalowania kamer – pismo do UM w Turku z dnia E-WR-076-3/17.

 

Zwiększenie liczby dostępnych miejsc parkingowych poprzez usunięcie z parkingów aut pozostawionych bez tablic rejestracyjnych, bez możliwości ustalenia właściciela.

Powyższy wniosek realizowany był w ramach codziennych służb dzielnicowych (zadanie doraźne w ramach karty zadań do służby).

 

Nieprawidłowe parkowanie pojazdów ponadnormatywnych na terenie naszego miasta.

Powyższy wniosek realizowany był w ramach codziennych służb dzielnicowych oraz OPI (zadanie doraźne w ramach karty zadań do służby).

 

Poprawa bezpieczeństwa poprzez permanentne zwalczenie problemu dopalaczy.

Powyższy wniosek realizowany był w ramach codziennych służb dzielnicowych oraz OPI (zadanie doraźne w ramach karty zadań do służby).

Ponad to w czerwcu 2017 r. przeprowadzone zostały debaty społeczne ewaluacyjne w ZSZ w Turku i ZSR CKU w Turku. Jednym z obszarów debat były zagadnienia związane ze szkodliwością dopalaczy.

 

Wyeliminowanie popełniania przez mieszkańców wykroczenia związanego z parkowaniem w miejscach oznaczonych „kopertą dla niepełnosprawnych”.

Policjanci WRD KPP Turek reagują na wszelkie przypadki, zgłaszane i ujawniane samodzielnie, niestosowania się do przepisów prawa w zakresie nieuprawnionego korzystania z miejsc dla niepełnosprawnych.

Poprawa bezpieczeństwa na drodze W470 Turek- Koło poprzez zwiększenie ilości patroli
z uwagi na nagminne łamanie przepisów drogowych, w tym przejeżdżanie pojazdów na czerwonym świetle w m. Galew.

Droga W470 jest objęta codziennym nadzorem WRD KPP Turek. Policjanci kierowani do pełnienia służby na tej drodze wyposażani są
w sprzęt do rejestracji obrazu i prowadzą między innymi działania mające na celu ujawnianie i rozliczanie sprawców wykroczeń polegających na niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej w m. Galew. Miejscowość Galew jest również jednym z punktów kontrolnych w czasie prowadzonych wspólnie
z innymi komendami i służbami działań międzypowiatowych. Jednocześnie policjanci WRD KPP Turek wdrażają zasadę zero tolerancji dla sprawców wykroczeń wypadkogennych.

Dalsze utrzymywanie współpracy z prezesami Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

W ramach powyższych działań w dni 17 maja 2017 r.  odbyło się spotkanie prezesami wszystkich ogródków działkowych na terenie m. Turek. Spotkanie miało na celu podsumowanie dotychczasowej współpracy oraz wymiana informacji o aktualnych zagrożeniach, a także wyznaczenie nowych celów. Dzielnicowi rejonów, w obrębie których znajdują się ogródki działkowe prowadzą sukcesywne działania w zakresie bezpieczeństwa i porządku na terenie ogródków.

 

Poprawa bezpieczeństwa naszego powiatu poprzez dyslokowanie patroli w miejscach widocznych, szczególnie w patrolach pieszych, zwłaszcza  w miejscach, gdzie dochodzi do największej ilości zdarzeń, w obrębie największych skrzyżowań.

Dyslokowanie służb odbywa się w ramach comiesięcznej analizy stanu bezpieczeństwa, w ramach której typowane są również miejsca o największej liczbie zdarzeń.

 

Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez wybudowanie obwodnicy południowej naszego. miasta

Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego realizowane jest w ramach zadań doraźnych służb RD i OPI. Policjanci Wydziału Prewencji uczestniczyli również w akcjach organizowanych przez WRD.

 

 
Powrót na górę strony