Debata o dopalaczach w ZST - Relacje z debat - KPP Turek

Relacje z debat

Debata o dopalaczach w ZST

dsc_0799_1208x800_1024x678

Dzisiaj o godz. 11.00 w Zespole Szkół Technicznych  w Turku odbyła się debata społeczna, której hasło brzmiało „Negatywne oddziaływanie środków odurzających - dopalaczy". Głównym celem było uświadomienie młodzieży o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków oraz dopalaczy.

Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Turku zorganizowano  w Zespole Szkół Technicznych w Turku im. gen.prof.S.Kaliskiego debatę społeczną, której hasło brzmiało „Negatywne oddziaływanie  środków odurzających - dopalaczy".  Zainicjowała ona cykl debat ze społeczeństwem poświęconych lokalnemu bezpieczeństwu. Celem debaty było zdiagnozowanie problemów i oczekiwań młodzieży oraz oraz wypracowanie modelu współpracy Policji, szkół i samorządów na rzecz profilaktyki uzależnień. W spotkaniu udział wzięli: I Zastępca Komendanta – komisarz Roman Pankowski, Wicestarosta Turecki Pan Dariusz Kałużny, Zastępca Burmistrza Miasta Turku Pan Jerzy Kurzawa oraz Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Pan Alfred Rajczyk.  

Debata rozpoczęła się od powitanie gości przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Turku komisarza Romana Pankowskiego. Następnie głos zabrał  Pan Alfred Rajczyk Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, który omówił negatywny wpływ dopalaczy na organizm człowieka. Kolejną osoba która zabrała głos, był podinspektor Wiesław Raczyk – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku, który omówił problem z dopalaczami od strony statystycznej.

Po wystąpieniach rozpoczęła się dyskusja uczestników, którzy przeszli do wspólnej dyskusji – zdawali pytania, zgłaszali swoje uwagi, propozycje i wnioski dotyczące przedmiotu debaty. Odpowiedzi na pytania udzielano na bieżąco. 

Uczestnikom debaty rozdano anonimowe ankiety dotyczące przeprowadzonej dyskusji. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane  do przygotowania kolejnej debaty.

Komisarz Roman Pankowski  podziękował wszystkim za przybycie, podkreślił również, że dzięki takim właśnie spotkaniom, możliwa będzie dokładna analiza oczekiwań społecznych oraz rozwiązywanie, uciążliwych dla społeczności lokalnej, problemów.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spotkania.


 

{galeria}STRONA_GLOWNA/debata ZST 2016{/galeria}