Policjant po służbie rozpoznał złodzieja - Aktualności - KPP Turek

Aktualności

Policjant po służbie rozpoznał złodzieja

Policjant wydziału kryminalnego przebywający na urlopie rozpoznał mężczyznę, który był poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Turku. Natychmiast powiadomił dyżurnego komendy i mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego.

Zatrzymany mężczyzna był typowany do kradzieży na terenie ogródków działkowych, a jego wizerunek został publikowany na stronach KPP w Turku i lokalnych mediach. Mężczyzna został zarejestrowany na kamerach monitoringu jak poruszał się na charakterystycznym rowerze.

Policjanci ustalili, że w dniu zatrzymania mężczyzna zdołał już ukraść dwa portfele. Wytężona praca policjantów doprowadzała do postawienia  51 letniemu mężczyźnie zarzutów kradzieży za przestępstwa, których dokonał w maju i lipcu tego roku.

Jak się okazało mężczyzna, mieszkaniec województwa świętokrzyskiego za cel swojej przestępczej działalności obrał Turek i  okoliczne ogródki działkowe.

Z uwagi na to, że wcześniej już był karany za przestępstwa przeciwko mieniu i działał w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.