Przekroczył prędkość i jechał mimo cofniętych uprawnień. - Aktualności - KPP Turek

Aktualności

Przekroczył prędkość i jechał mimo cofniętych uprawnień.

Data publikacji 10.06.2020

Policjanci z Turku zatrzymali kierowcę Audi, który złamał wiele przepisów ruchu drogowego. Kierowca jechał z prędkością 177 km/h, nie stosował się do znaków i wyprzedzał na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniach. Dodatkowo prowadził mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na drogach powiatu tureckiego zauważyli samochód Audi A6, który poruszał się z nadmierną prędkością. Kierujący samochodem wyprzedzał na przejściu dla pieszych, skrzyżowaniach i dodatkowo jechał z prędkością aż 177 km/h. Policjanci niezwłocznie przerwali niebezpieczną jazdę i zatrzymali Audi.

Kierowca swoją jazdą spowodował olbrzymie zagrożenie w ruchu drogowym i dlatego policjanci uznali że mandat byłby zbyt niską karą. Skierują wniosek do sądu o ukaranie pirata drogowego za szereg popełnionych wykroczeń.

Funkcjonariusze sprawdzili dane kierowcy w policyjnym systemie. Okazało się, że 21-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień. W myśl przepisów może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie odtwarzacza...