Pamiętajmy o bezdomnych - Aktualności - KPP Turek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętajmy o bezdomnych

Data publikacji 09.12.2017

Okres jesienno-zimowy niesie ze sobą zagrożenie dla osób bezdomnych. Najczęściej spowodowane jest to niskimi temperaturami co prowadzi do wychłodzenia organizmu, a w efekcie do utraty życia. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku wspólnie z organami gminnymi będą udzielać im pomocy.

Policjanci kontrolują  miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, czyli  klatki schodowe, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe itp. miejsca. Funkcjonariusze będą również interweniowali w przypadkach żebractwa, co ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

Zwracamy się do czytelników z prośbą, aby w każdym przypadku ujawnienia miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne oraz osoby trudniące się żebractwem o powiadomienie policji  dzwoniąc pod numer alarmowy 997, 112 lub przekazać informacje dzielnicowemu lub każdemu patrolowi. Współpraca społeczeństwa w tym zakresie będzie dla nas stanowić istotne wsparcie oraz będzie dowodem wrażliwości społecznej i współodpowiedzialności mieszkańców za bezpieczeństwo w swoim otoczeniu.

Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon pod numery alarmowe 997 lub 112 może uratować życie.