Nie zatrzymał się do kontroli, wjechał w ogrodzenie - Aktualności - KPP Turek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli, wjechał w ogrodzenie

Data publikacji 21.11.2017

19 listopada br. w Żukach gm. Turek 26-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i w czasie pościgu uderzył w ogrodzenie. Został natychmiast zatrzymany i po badaniu trzeźwości okazało się dlaczego uciekał. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu!

Do zdarzenia doszło  19 listopada br. około godziny 10.00  miejscowości Żuki. Dzielnicowi z Turku postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Citroen C3, który poruszał się bez świateł mijania. Kierowca zwolnił przy policjantach, po czym dodał gazu i gwałtownie ruszył.  

Policjanci ruszyli za nim w pościg, ale nie ujechał daleko. Stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie posesji. Funkcjonariusze natychmiast go zatrzymali i gdy poddali go badaniu na zawartość alkoholu alkotest wskazał 0,70 mg/l, co daje 1,47 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, poza tym odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za popełnione czyny grozi  mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów.