Odblaskowa gmina w powiecie tureckim - Aktualności - KPP Turek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowa gmina w powiecie tureckim

Data publikacji 10.10.2017

Z uwagi na okres jesienny ponownie ruszyła akcja profilaktyczna „Odblaskowa Gmina”, która ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów. Głównymi adresatami programu „Odblaskowa Gmina” są dzieci gmin wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu tureckiego. Do akcji przyłączyły się gmina Władysławów, Przykona oraz Malanów.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowy asp.sztab. Krzysztof Aleksanderek odwiedził szkołę podstawową w Kotwasicach. Rozmawiał z uczniami o tym  jak bezpiecznie poruszać się po drodze i przypomniał o obowiązkowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa oraz podróżowaniu w foteliku. W trakcie spotkania najmłodsi otrzymali odblaskowe kamizelki ufundowane przez gminę Malanów.

Także dzielnicowy gminy Przykona st.sierż. Damian Majdoszek odwiedził przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Przykonie.  Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicach, chodniku i podczas jazdy rowerem. Funkcjonariusz zwracał  uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił  jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. W czasie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze.

W najbliższym czasie policjanci odbędą szereg spotkań z dziećmi z powiatu tureckiego.  Mundurowi podczas pogadanek kształtują postawy i nawyki związane z noszeniem odblasków przez pieszych jako uczestników ruchu drogowego. Przypominają, że odblaski odgrywają bardzo dużą rolę w bezpiecznym poruszaniu się  po drodze.  

Działania profilaktyczne  mają za zadanie poprawę stanu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, pieszych i rowerzystów poruszających się na poza terenem zabudowanym. W ramach akcji policjanci będą rozdawać pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe oraz inne elementy odblaskowe poprawiające widoczność po zmroku. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym są piesi. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność.