KPP Turek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
dopalacze kradną życie
Obsługa osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zaczepiał przechodniów, a przy sobie miał narkotyki

  Wczoraj, tj. 18 lipca br. policjanci zatrzymali 34-latka, który na ul. Kolskiej w Turku był agresywny i zaczepiał przechodniów. Ponadto w trakcie legitymowania policjanci znaleźli przy nim woreczek z marihuaną. Mężczyzn odpowie za zakłócenie porządku publicznego oraz za posiadanie środków odurzających za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. Włamał się do sklepu. Ukradł alkohol i papierosy.

  W nocy z 20/21 lipca br. 35-letni mężczyzna włamał się do sklepu spożywczego, skąd ukradł trzy butelki wódki i dwie paczki papierosów. Policjanci jeszcze tej samej nocy ustalili podejrzanego, którego zatrzymali w domu gdy spożywał wcześniej skradziony alkohol. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 4 promile. Odpowie teraz za kradzież z włamaniem , za co grozi mu do nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Rozpoczęły się trzydniowe działania p.k. "Prędkość"

  W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku od dzisiaj do niedzieli przeprowadzą działania „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci z drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwrócą na kierujących jadących z nadmierną prędkością. To właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

 5. Podsumowanie działań „Prędkość”

  W dniach 14-16 lipca br. na drogach województwa wielkopolskiego policjanci przeprowadzili działania „Prędkość” ukierunkowane na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Podczas działań policjanci na terenie powiatu tureckiego skontrolowali 176 pojazdów, w 83 przypadkach powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy.

 6. Burmistrz przekazał narkotesty

  W dniu 18 lipca br. Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik przekazał partię narkotestów ślinowych mł.insp. Michałowi Grzelakowi Komendantowi Powiatowemu Policji w Turku. Wysokiej klasy narkotesty pozwolą stwierdzić obecność narkotyków w organizmie kierowcy-przestępcy i uchronią tym samym jego potencjalne ofiary przed nieszczęśliwym wypadkiem oraz bez wątpienia wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

 7. Bezpieczeństwo na wsi

  Apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych związanych z koszeniem, prasowaniem i transportem płodów rolnych oraz ich składowaniem w czasie tegorocznych żniw.

 8. Bezpieczna podróż i powrót do domu zależy w dużej mierze od Ciebie Kierowco

  Przedstawiamy 7 prostych rad, o których powinien pamiętać każdy rozsądny kierowca przed wyjazdem w podróż. Dzięki nim unikniesz niemiłych niespodzianek na drodze i zapewnisz sobie szczęśliwy dojazd do celu!

 9. Dzielnicowi z Turku zatrzymali trzy osoby z narkotykami

  Dzielnicowi z Turku zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie 0,84 grama środków odurzających. Dzięki podjętej obserwacji i dalszym działaniom zatrzymali trzy inne osoby, które posiadały ponad 12 gram narkotyków. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za posiadanie i udzielanie środków odurzających.

 10. „Bezpieczna Woda” – akcja profilaktyczna

  W miniony weekend policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Dobrej zorganizowali akcję profilaktyczną Bezpieczna Woda. Swoje działania prowadzili wspólnie z ratownikami WOPR odział Turek, strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz ratownikami medycznymi. Akcje zorganizowano na kąpielisku przy zbiorniku wodnym w Przykonie.