KPP Turek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
dopalacze kradną życie
Obsługa osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Sukces naszych funkcjonariuszy w konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”

  Policjanci Ruchu Drogowego z Turku zajęli drużynowo pierwsze miejsce w powiatowych eliminacjach do wojewódzkiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2018”. W konkursie rywalizowali policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z Turku, Konina, Słupcy i Koła. Indywidualnie pierwsze miejsce zajął sierż.sztab. Dominik Mąką z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Funkcjonariusze rywalizowali w jeździe samochodem, motocyklem, na strzelnicy i w ręcznym kierowaniu ruchem.

 2. Policjanci z Turku zabezpieczyli ponad 10 kg amfetaminy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali samochód BMW X5, w którym znaleźli ponad 10 kg narkotyków. Po badaniu okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna który przewoził narkotyki został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. Prędkość - Zero Tolerancji

  W dniu 18 maja br. rusza kolejna edycja działań kontrolno-prewencyjnych w ramach akcji „Prędkość – ZERO TOLERANCJI”. Policjanci będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego. Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

 5. KWP - W hołdzie pomordowonym funkcjonariuszom

  Wielkopolscy policjanci uczcili pamięć funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP. Uroczystość odbyła się przy Pomniku Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego w 78 rocznicę dokonanego na nich mordu. Hołd poległym oddali licznie przybyli uczestnicy uroczystości.

 6. Sezon rowerowy w pełni

  Rower jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Szczególnie latem, znacznie przyjemniej jest poruszać się jednośladem, niż stać samochodem w korkach. Rowerzyści poruszający się ulicami są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

 7. Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

 8. Święto Policji.

 9. Święto Policji 2017

  4 sierpnia br. w naszej jednostce Policji odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Dla policjantów oraz pracowników cywilnych był to czas odznaczeń, awansów i wyróżnień. Podczas uroczystej zbiórki funkcjonariusze odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Turku mł.insp. Michała Grzelaka akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

 10. Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

  Całodobowa, bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych - tak działa uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.