KPP Turek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
dopalacze kradną życie
Obsługa osób uprawnionych
Poznaj swoje prawa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Znicz 2018 - policjant kieruje ruchem

  Za kilka dni 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w rejonach przycmentarnych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, a na wielu skrzyżowaniach policjanci podejmą ręczne kierowanie ruchem. W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów. Przypominamy, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

 2. Policjanci ostrzegali przez złodziejami

  Dzielnicowa i policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego KPP z Turku prowadzili na lokalnym targowisku działania mające na celu uczulenie przebywających tam osób przed zagrożeniem jakim są kieszonkowcy. Działania profilaktyczne prowadzone są w ramach kampanii , „Dzielnicowy bliżej nas”.

 3. Policjanci z Turku zwyciężyli w XI Turnieju Piłki Siatkowej w Ostrzeszowie

  W dniu 26 października br. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie odbył się XI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie. Policjanci z naszej komendy stanęli na najwyższym stopniu podium.

 4. Policjanci z Turku odnaleźli zaginionego

  Sukcesem zakończyły się poszukiwania 16-letniego chłopca, który zagubił się w kompleksie leśnym w Będziechowie. Do poszukiwań zaangażowano policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Turku oraz strażaków z PSP w Turku i OSP z terenu naszego powiatu. Chłopiec został odnaleziony przez policjantów kilkanaście kilometrów od miejsca zaginięcia.

 5. Święto Policji 2018

  27 lipca br. w naszej jednostce Policji odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Dla policjantów oraz pracowników cywilnych był to czas odznaczeń, awansów i wyróżnień. Podczas uroczystej zbiórki funkcjonariusze odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Pawłowskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Turku mł. insp. Michała Grzelaka akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

 6. Policjanci zatrzymali włamywacza recydywistę

  Policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie i kryminalni z Turku kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali 29 – letniego mężczyznę, który włamał się do przedszkola we Władysławowie. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie. Włamywacz usłyszał już zarzuty, a Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za czyn którego się dopuścił grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

 7. Święto Policji.

 8. Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

 9. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 10. Akcja Znicz 2018 - zachowajmy szczególną ostrożność!

  „BARDZO LICZYMY NA TO, ŻE TE DNI PAMIĘCI I ZADUMY, BĘDĄ JEDNOCZEŚNIE DNIAMI BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DROGACH, A NIE DNIAMI KOLEJNYCH DROGOWYCH TRAGEDII”. Ten apel policjanci w całym województwie wielkopolskim powtarzają od lat. Jak będzie w tym roku?