KPP Turek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
dopalacze kradną życie
Obsługa osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Policjanci z Turku zabezpieczyli ponad 10 kg amfetaminy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali samochód BMW X5, w którym znaleźli ponad 10 kg narkotyków. Po badaniu okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna który przewoził narkotyki został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 2. Uwaga! Kradzieże bydła !

  Szanowni Państwo niestety złodzieje w swoich działaniach nie poprzestają i nadal dochodzi na terenie naszego powiatu do kradzieży bydła. Apelujemy, aby właściciele zadbali o należyte zabezpieczenie pomieszczeń, w których znajdują się zwierzęta gospodarskie.

 3. Podsumowanie debaty społecznej

  5 kwietnia br. w Kinie "Tur" odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”. W trakcie spotkania młodszy inspektor Michał Grzelak – Komendant Powiatowy Policji w Turku podsumował stan bezpieczeństwa na terenie powiatu tureckiego. Omówił także funkcjonujące obecnie programy, które służą do bezpośredniego kontaktu społeczności lokalnych z policjantami.

 4. Święto Policji.

 5. Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Nie daj szansy złodziejowi - zabezpiecz rower

  Amatorów na cudze jednoślady (mówiąc popularnie złodziei) z każdym dniem przybywa. Złodziej potrafi upatrzyć sobie właściciela jednośladu i obserwować go. Wystarczy wtedy chwila nieuwagi a bardzo łatwo możemy stracić nasz pojazd. Niestety, jest go potem bardzo trudno odzyskać. W ciągu ostatniego tygodnia na terenie naszego powiatu skradziono dwa rowery. W Malanowie dokonano kradzieży roweru górskiego marki Kross model Black Edition 6.1. Natomiast w Turku skradziono rower szosowy marki Merida.

 8. " Policjant Ruchu Drogowego 2009"

 9. Europejskie działania policji drogowej - Kaskadowy pomiar prędkości

  We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

 10. Dzielnicowy bliżej nas

  „Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Nawet najlepiej wyposażona Policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań jeśli mieszkańcy nie będą jej ufali. Dzielnicowi z terenu powiatu tureckiego odwiedzili szkoły, gdzie na ręce dyrekcji przekazali plakaty z danymi ułatwiającymi kontakt.