KPP Turek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
dopalacze kradną życie
Obsługa osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Policjanci z Turku włączyli się w akcję „Nasza krew-nasza ojczyzna”

  „Nasza krew-nasza ojczyzna” jest to ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, którą zainicjowała Straż Granicza. Akcja oddawania jest przedsięwzięciem organizowanym cyklicznie i tym razem włączyli się w nią policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. Sprawdzić ustawienie świateł

  Kierowco, od dziś możesz za darmo sprawdzić ustawienie świateł w swoim aucie. Akcja potrwa do 15-go grudnia 2017 roku!!!

 4. Dzień odblasków z Mikołajem

  W Mikołajki Święty Mikołaj z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego rozdawali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe. Działania profilaktyczne pn. „ Dzień Odblasków” miały na celu zachęcić jak największą liczbę niechronionych użytkowników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Warto korzystać z kamizelek nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym ale także, w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach drogi.

 5. ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH WYPADKÓW DROGOWYCH

  Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który dla całej społeczności międzynarodowej jest wyrazem pamięci o wszystkich zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, a także ich najbliższych. Ten dzień jest również okazją do podejmowania wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania te włącza się Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z innymi instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

 6. Pamiętajmy o bezdomnych

  Okres jesienno-zimowy niesie ze sobą zagrożenie dla osób bezdomnych. Najczęściej spowodowane jest to niskimi temperaturami co prowadzi do wychłodzenia organizmu, a w efekcie do utraty życia. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku wspólnie z organami gminnymi będą udzielać im pomocy.

 7. „Bezpiecznie od startu” konferencja dla młodzieży

  W dniu 15 listopada br. w Zespole Szkół Technicznych w Turku uczestniczyliśmy w konferencji pod hasłem „Bezpiecznie od startu”. W programie przewidziano warsztaty dla młodzieży na temat prawa pracy, wybranych zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy .

 8. Nie daj złodziejowi zarobić na karpia

  Policjanci na ulicach Turku prowadzą działania podczas których przypominają mieszkańcom o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas czynności dnia codziennego. Dzielnicowi rozdawali napotkanym osobom ulotki oraz informowali ich, jakimi metodami posługują się złodzieje kieszonkowi i jak skutecznie się przed ich działaniami zabezpieczyć.

 9. KGP - Policjanci nie są sami, nie ma przyzwolenia na znieważanie i naruszanie nietykalności cielesnej policjantów

  Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk zapoznał się z orzeczeniem Sądu w sprawie pokrzywdzonego policjanta, który został zaatakowany i uderzony przez skazanego już za to przestępstwo mężczyznę. Sąd uznając winę oskarżonego, jednocześnie wskazał, że policjant sam musi ponieść koszty zastępstwa procesowego. Komendant Główny Policji natychmiast podjął decyzję o przyznaniu środków na pokrycie kosztów zastępstwa.

 10. 19 listopada – Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

  Od dziesięciu lat 19 listopada jest Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. W jego ramach, ponad 700 organizacji pozarządowych ze 125 krajów świata tworzy międzynarodową koalicję, która inicjuje obchody tego dnia, organizuje krajowe i lokalne akcje, adresuje postulaty i rekomendacje do rządów swoich krajów.