KPP Turek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
dopalacze kradną życie
Obsługa osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Lód na naczepach

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku prowadzą działania w trakcie których sprawdzają czy na samochodach ciężarowych i naczepach nie zalega śnieg i lód. Pamiętajmy, że obowiązkiem kierowcy jest dokładne przygotowanie auta do jazdy.

 2. Wypadek na podwójnym gazie

  Funkcjonariusze turkowskiej komendy w dniu wczorajszym w miejscowości Międzylesie zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Władysławów. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Citroen Xara Picasso potrącił 67-letniego rowerzystę. W momencie zdarzenia drogowego był nietrzeźwy.

 3. Policjanci z Turku zlikwidowali dziuplę samochodową

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali mężczyznę, u którego na posesji ujawnili części samochodowe pochodzące z kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Dziupla znajdowała się w miejscowości Kotwasice gm. Malanów. Funkcjonariusze znaleźli części i podzespoły samochodów marki BMW, Audi i Porsche.

 4. Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Turku

  W Komendzie Powiatowej Policji w Turku odbyła się odprawa służbowa kierownictwa turkowskiej komendy z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. Rafałem Pawłowskim. W odprawie uczestniczyli przedstawiciele samorządów powiatu tureckiego i Prokuratury Rejonowej w Turku. Na odprawie podsumowano wyniki pracy osiągnięte przez turkowskich policjantów w 2017 roku.

 5. Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

  Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego naszej komendy w dniu 15 lutego br. zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę usiłowania kradzieży elektronarzędzi z dwóch marketów budowlanych w Turku. Policjanci ustalili, że 26-letni mężczyzna zamieszkały na terenie powiatu tureckiego już wcześniej kilkakrotnie dokonał podobnych kradzieży. Za usiłowanie kradzieży grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Uważaj na oszustów- Policja apeluje

  W dniu wczorajszym w Turku doszło do kradzieży pieniędzy. Sprawcy działając metodą „na policjanta” okradli starsze osoby. To już kolejne takie zdarzenie na terenie miasta. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w kontaktach z obcymi osobami.

 7. NURD - Podsumowanie trzydniowych działań

  W dniach od 07 lutego do 09 lutego br., na terenie całego województwa wielkopolskiego policjanci prowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Trzydniowa akcja ukierunkowana była przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

 8. NURD - Podsumowanie pierwszego dnia

  Piesi coraz częściej padają ofiarami wypadków. 7 lutego br. był pierwszym dniem, kolejnej edycji policyjnej akcji NURD – czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach. Poniżej prezentujemy efekty pracy policjantów pierwszego dnia.

 9. Dzielnicowy bliżej nas

  „Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Nawet najlepiej wyposażona Policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań jeśli mieszkańcy nie będą jej ufali. Dzielnicowi z terenu powiatu tureckiego odwiedzili szkoły, gdzie na ręce dyrekcji przekazali plakaty z danymi ułatwiającymi kontakt.

 10. Wpadli z narkotykami

  Policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie 29 stycznia br. w miejscowości Wielopole zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z trzema woreczkami amfetaminy. Dwa dni później także na terenie gminy Tuliszków w miejscowości Krępa policjanci z Tuliszkowa w trakcie kontroli drogowej ujawnili przewożone narkotyki.