KPP Turek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
dopalacze kradną życie
Obsługa osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Dzień Dziecka z Policją

  W piątek 1 czerwca br. w Turku odbył się Dzień Dziecka i Rodziny. Liczne atrakcje jak również piękna pogoda spowodowały, że teren OSiR-u zapełniły tłumy dzieci w towarzystwie swoich rodziców. Policjanci przygotowali wiele atrakcji, wśród których była między innymi maskotka wielkopolskiej Policji – Pyrek.

 2. Policjant z Turku wśród najlepszy policjantów ruchu drogowego w Wielkopolsce

  Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całej Wielkopolski stanęli w szranki w finale na szczeblu wojewódzkim. Na wysokim czwartym miejscu uplasował się policjant z naszej komendy st.sierż. Dominik Mąka.

 3. Sukces naszych funkcjonariuszy w konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”

  Policjanci Ruchu Drogowego z Turku zajęli drużynowo pierwsze miejsce w powiatowych eliminacjach do wojewódzkiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2018”. W konkursie rywalizowali policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z Turku, Konina, Słupcy i Koła. Indywidualnie pierwsze miejsce zajął sierż.sztab. Dominik Mąką z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Funkcjonariusze rywalizowali w jeździe samochodem, motocyklem, na strzelnicy i w ręcznym kierowaniu ruchem.

 4. Zmiany w przepisach

  4 czerwca br. wchodzi w życie ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957). Jej zapisy dotyczą etapowego uruchamiania poszczególnych modułów systemu informatycznego „CEPIK 2.0”, co w praktyce będzie uzależnione od wdrażania rozwiązań technicznych zapewniających funkcjonowanie tych modułów.

 5. Kolejne próby oszustw metodą "na policjanta"

  Wczoraj i dzisiaj w godzinach dopołudniowych metodą na policjanta oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od dwóch mieszkańców Turku. W obu przypadkach, gdy rozmówcy usłyszeli, że mają do czynienia z policjantami i ich pieniądze są zagrożone nie dali się zwieść i poinformowali o tym prawdziwych policjantów.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Sezon rowerowy w pełni

  Rower jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Szczególnie latem, znacznie przyjemniej jest poruszać się jednośladem, niż stać samochodem w korkach. Rowerzyści poruszający się ulicami są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

 8. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

  W trosce o bezpieczny wypoczynek dzieci nad wodą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku, strażacy z PSP w Turku oraz ratownicy wodni w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” przypomnieli dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego zachowania na akwenach wodnych.

 9. Długi weekend - Boże Ciało 2018

  Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przede wszystkim koncentrować się będą na działaniach prospołecznych ułatwiając płynność ruchu zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów.

 10. Happening w Brudzewie

  W ubiegłym tygodniu w Brudzewie uczniowie szkoły podstawowej przeprowadzili happening. Dzieci przeszły ulicami Brudzewa z transparentami i plakatami, aby wskazać i promować odpowiedzialne postawy właścicieli psów.