KPP Turek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
dopalacze kradną życie
Obsługa osób uprawnionych
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - spotkanie z młodzieżą z ZST w Turku

  W dniu 4 października br. policjanci z Zespołu Nieletnich oraz Wydziału Ruchu Drogowego naszej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji „Młody kierowca”.

 2. Odblaskowa gmina w powiecie tureckim

  Z uwagi na okres jesienny ponownie ruszyła akcja profilaktyczna „Odblaskowa Gmina”, która ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów. Głównymi adresatami programu „Odblaskowa Gmina” są dzieci gmin wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu tureckiego. Do akcji przyłączyły się gmina Władysławów, Przykona oraz Malanów.

 3. Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

  Policjanci dzielnicowi w trakcie służby odwiedzili przedszkole w Słodkowie, gdzie przypominali o zasadach bezpieczeństwa osobistego oraz w ruchu drogowym. Spotkanie wpisuje się akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W czasie spotkania najmłodsi mogli poznać każdy szczegół policyjnego wyposażenia.

 4. „Twoje bezpieczeństwo- nasza sprawa, praca w Holandii”

  Młodzież z terenu powiatu tureckiego miała możliwość uczestniczyć w warsztatach poświęconych wyzyskowi pracowniczemu, która jest jedną z form handlu ludźmi. Na spotkaniu zorganizowanym w Zespole Szkół w Kaczkach Średnich prelegentem była przedstawicielka Policji holenderskiej pani Irena de Ruig – specjalistka do spraw problematyki migracyjnej. Natomiast Komendę Główną Policji reprezentowała podkom. Katarzyna Świątek.

 5. Święto Policji 2017

  4 sierpnia br. w naszej jednostce Policji odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Dla policjantów oraz pracowników cywilnych był to czas odznaczeń, awansów i wyróżnień. Podczas uroczystej zbiórki funkcjonariusze odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Turku mł.insp. Michała Grzelaka akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Happening - „Żyj świadomie przez przemocy”

  W dniu 26 września br. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku zorganizował happening promujący działania pod nazwą „Żyj świadomie, bez przemocy". W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Turku. W akcję włączyli się policjanci z naszej komendy.

 8. Uczniowie z ZSR w Kaczkach Średnich odwiedzili Salę Tradycji w KWP w Poznaniu

  W ubiegłym tygodniu uczniowie kierunku bezpieczeństwo publiczne z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odwiedzili salę tradycji, która mieści się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Po zwiedzaniu Sali Tradycji zdążyli obejrzeć stadion Lecha Poznań.

 9. Jak przewozić dziecko w foteliku samochodowym

  Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Właściwą ochronę zagwarantujemy wyłącznie wtedy, gdy maluch jest przypięty pasami i podróżuje w foteliku. Tej zasady nie można lekceważyć nawet na krótkich dystansach. Pamiętajmy, że nawet nasze najlepsze umiejętności jazdy nie chronią przed błędami innych użytkowników drogi.

 10. EDWARD 2017 - Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie wielkopolskim

  Jutro, 21 września Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach. Niestety w Wielkopolsce niemalże nie ma dnia bez śmiertelnego wypadku. Choć policjanci służby ruchu drogowego robią co mogą, by ograniczyć zdarzenia drogowe – dane liczbowe mówią same za siebie. Pamiętajmy, że nawet najlepiej zaplanowane i przeprowadzone działania policyjne nigdy nie będą gwarantem bezpieczeństwa. To zależy od nas – uczestników ruchu drogowego! Od naszej wyobraźni i odpowiedzialności!